JUNAKI so se zopet uvrstili na državno srečanje otroških gledaliških skupin, ki bo 6. in 7. junija 2018 v Novem mestu.

Svojo prvo zlato plaketo so dobili leta 2014 s predstavo Lepotica in zver, v režiji Lucije Sirk. Sedaj pa nadaljujejo svojo uspešno gledališkio pot s predstavo Neizsledlivi, v režiji Anžeta Rusa.

 

Na regijsko srečanju otroških gledaliških skupin, so se letos uvrstile še dve druge skupine:

Sokoli s predstavo SNEGULJČICA, režija-Tomaž Lavrinec

Zverrinice s predstavo  BEŽIMO, SVET SE PODIRA, režija-Brigita Bedek

 

O predstavi Neizsledlivi si lahko več preberete na povezavah:

Posavski obzornik

Neizsledljivi …

Radeški utrip

 

Vabimo vas tudi na že prej omenjeno državno srečanje otroških gledaliških skupin v Novem mestu, kjer lahko podprete naše Junake in si ogledate še ostale izbrane predstave:

Ustvarjalci, OŠ n. h. Maksa Pečarja
Julia Donaldson: ZVERJASEC

Otroška gledališka skupina Sončece, KUD Svečina in OŠ Kungota – PŠ Svečina
Ira Rataj: GLEDALIŠČE OD A DO Ž

Mladinska gledališka skupina Junaki, Gledališko društvo Radeče
Anže Rus: NEIZSLEDLJIVI

POTica 2, Igralska šola POTica – društvo APéL
avtorska nadgradnja ljudske: Ljudem nikoli ne ugodiš: OKROG SVETA

Navihančki, Kulturno-umetniško društvo Kamot
Meta Vdonjov po zgodbi Ele Peroci: MOJ DEŽNIK JE LAHKO BALON

OTROŠKA DRAMSKA SKUPINA KPD JOSIP LAVTIŽAR, KPD Josip Lavtižar Kranjska Gora

Hans C. Andersen: GRDI RAČEK

Gledališče HIŠKA, OŠ Louis Adamič Grosuplje in KD Teater Grosuplje
Po motivih Svetlane Makarovič: COPRANJE PRI COPNICI ZOFKI

Otroška gledališka skupina OŠFranja Malgaja Šentjur, Osnovna šola Franja Malgaja Šentjur
Maria Blazejovsky: EMA PIPIFILIPI

Dramska skupina Iskre, OŠ ANGELA BESEDNJAKA
Leopold Suhodolčan: NAROBE STVARI V MESTU PETPEDI

Otroška folklorna skupina Kres in učenci OŠ Grm Novo mesto
Ela Peroci: MUCA COPATARICA

 

Gledališka skupina OŠ Rudolfa Maistra Šentilj
Anton Tomaž Linhart: ŽUPANOVA MICKA

Špilčki, Ime mi je igra, Osnovna Šola Trbovlje
Jan Pirnat: PREVZGOJA